Dünya

Dünya Mobil Kongresi “teknolojide hız” temasıyla kapılarını açıyor.

HANDE BERKTAN

Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından düzenlenen dünyanın en büyük taşınabilir teknolojiler etkinliği World Portable Congress (MWC) bugün Barselona’da başlıyor.

27 Şubat ve 2 Mart tarihleri ​​arasında düzenlenen etkinliğe 200 ülkeden 2.000 şirket katılıyor. Global taşınabilir operatörlerden cihaz üreticilerine, teknoloji sağlayıcılardan uygulama geliştiricilere kadar etkinlik Barselona’daki Fira Gran Via’da düzenleniyor.

80 bin ziyaretçi çekmesi beklenen Dünya Taşınabilir Kongresi’nin bu yılki ana teması hız. GSMA CEO’su John Hoffman, bu yılın ana temasının hız, 5G, sanal gerçeklik, FinTech ve dijitalleşme olacağını açıkladı.

“Tema konularımızın yanı sıra kongrenin içinde yaşadığımız dünyanın çeşitliliğini yansıtmasını sağlamak istiyoruz. Bu doğrultuda bağlantı sektörü ve komşu dikey sektörlerin en iyi konuşmacı isimlerini ziyaretçilerimizle buluşturacağız.”

World Portable Congress’te GSMA ve FC Barcelona işbirliği

GSMA’nın FC Barcelona ile yaptığı iş birliği sayesinde Sports Tomorrow Congress ilk kez MWC Barcelona’da aynı mekanda gerçekleştirilecek. Bu yıl spor ve teknoloji ekosisteminde yer alan işletmeleri ve paydaşları ortaya çıkarmak, anlaşmalar yapmak ve çalışmaları piyasaya sürmek açısından değerli bir iş birliğine imza atıldı.

Fuarda 70 bin metrekareden fazla geri dönüştürülmüş halı kullanıldı.

Bu yıl Dünya GSM Birliği, sürdürülebilirlik ve çevre konusunda bir ilke daha imza attı.

Bu yıl fuarda 70.000 metrekareden fazla geri dönüştürülmüş halı kullanıldı. Kullanılan geri dönüştürülmüş polipropilen halı, gösteriden sonra yeni bir halı veya mobilya aksesuarlarında yeniden değerlendirilecek. Buna ek olarak, “Barselona yemeği paylaşıyor” programı aracılığıyla, catering şirketi Gastrofira, gösteriden arta kalan sağlıklı yemek artıklarını bağışlamak için gıda şirketiyle birlikte çalıştı. Fuarda amaç gıda israfını azaltmak. Bu girişimle, yemeklik yağlar, çatal bıçak takımı, tabak takımı ve yeni ve kullanılmamış gıda malzemeleri, Kızıl Haç ve kâr amacı gütmeyen Rastro Solidario tarafından dağıtılmak üzere Barselona Belediye Binası’na bağışlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu