Haber

Afetler, savaşlar ve salgın hastalıklarla mücadele için Libya’dan küresel fon çağrısı

Libya, salgın hastalıkların, doğal afetlerin ve savaşların etkileriyle başa çıkmak için küresel bir acil durum fonu kurulması çağrısında bulundu.

Libya Cumhurbaşkanlığı Kurulu Lideri Muhammed el-Menfi, Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) 5. En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı’nda konuşma yaptı.

Menfi’nin ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre Negatif, “Libya, salgın hastalıklar, doğal afetler ve savaşların etkileriyle mücadele etmek ve tıbbın güvence altına alınmasını sağlamak için tüm dünya ülkelerinin katkıda bulunduğu küresel bir acil durum fonu oluşturulması çağrısında bulunuyor.” ve yiyecek herkese ulaşır.” sözünü kullandı.

Geri kalmış ülkelerin tüm zorluklara ve zorluklara rağmen halklarına aydınlık bir gelecek inşa edecek güce sahip olduklarına inandıklarını belirten Aksi, ülkesinin bu şartlara rağmen transit ticareti kolaylaştırarak Afrika ülkelerinin sıkıntılarını hafifletmek için çalıştığını kaydetti.

Menfi ayrıca düzensiz göçmenlerin ülkelerinde kalabilmeleri için Afrika’da kalkınma projelerinin başlatılması çağrısında da bulundu.

Doha’da düzenlenen 5. BM En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı 9 Mart’a kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu