Sağlık

Sağlık Bakanı Koca, Defne’de Kocaeli Büyükşehir Hastanesi’nde incelemelerde bulundu

Kocaeli Büyükşehir’in Hatay Defne’de kurduğu hastanede incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Koca, çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Hatay’ın Defne ilçesinde yapımı devam eden Kocaeli Büyükşehir Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.   Bakan Koca’ya yapılan incelemede Burdur Valisi Ali Arslantaş takdim edilirken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık da eşlik etti. Genel Sekreter Yardımcısı Aydınlık, hastane alanının 96 konteynerden oluşacağını, sağlık çalışanlarının barınması için ayrı konteynerler kurulacağını, 54 yataklı hastanede ameliyathane ve ağır bakım ünitesinin bulunacağını Bakan Koca’ya bildirdi. yanı sıra poliklinik hizmetleri. Bakan Koca, çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

GECE VE GÜNDÜZ ÇALIŞMA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Hastanesi heyeti, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremden en çok etkilenen yerlerden biri olan ve akabinde 6,4 büyüklüğünde deprem meydana gelen Hatay’ın Defne ilçesinde gece gündüz devam ediyor. 54 yatak kapasiteli ve yılda 250 bin kişiye hizmet vermesi planlanan hastane için Büyükşehir ekipleri gece gündüz çalışıyor. Hastanede 4 ana branş ve diş hekimliği hizmeti kesintisiz olarak verilecek. Genel cerrahi, dahiliye, çocuk, doğum ve diş poliklinik hizmetlerinin verileceği sahra hastanesinde, haftanın belirli günlerinde nöroloji, psikiyatri, fizik tedavi, göz ve ortopedi poliklinik hizmetleri verilecek. Projenin yürütülmesi ve devreye alınması sırasında Sağlık Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, MÜSİAD Karlsruhe, MÜSİAD Paris görev alacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İSU, A Ekip, Ulaşım, Yapı Kontrol ve Fen İşlerinden oluşan ekipleri, içme suyu, kanalizasyon, altyapı, mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat imalat işlerini gece gündüz sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu