Ekonomi

Sandbox/Sebastien: Türkiye’de çok ciddi bir kripto adaptasyonu var

Davos Zirvesi’nde Bloomberg HT yayınına katılan Sandbox Kurucu Ortağı Borget Sebastien, Metaverse dünyasının gelecek dönem beklentilerini değerlendirdi.

Borget Sebastien, dünya nüfusunun yarısından fazlasının şu anda dijital çağda olduğundan, giderek daha fazla içeriğin çevrimiçi olarak tüketildiğini söyledi. Son 18 ayda Metaverse’e olan ilgide ciddi bir artış olduğunu kaydeden Sebastien, “Açık bir Metaverse oluşturmak ve bu sayede kullanıcılara dijital verilerinin tamamına sahip olma fırsatı vermek gerekiyor.” dedim.

Sebastien sözlerini şöyle sürdürdü:

2022 durgunluk, enflasyon ve savaş açısından zor bir yıl oldu. Zorluklar olsa da, girişimciler için fırsatlar da var. Buradaki dünya başkanlarının bunu nasıl inşa edebileceğimiz hakkında konuşmaları gerekiyor. Online platformlar ve tokenlar için artan bir kullanım olacağını düşünüyorum. Nihayetinde, tüm metaverse segmentlerinin çok fazla büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum.

“Türkiye pazarı için çok heyecanlıyım”

Türkiye’deki oyun pazarı hakkında konuşan Sebastien, “Türkiye pazarı beni çok heyecanlandırıyor. Genel olarak oyun piyasasına çok iyi uyum sağladığını görüyorum. “Zynga gibi şirketlerle harika bir oyun kültürü var ve çok ciddi bir kripto benimsemesi var” dedi.

Sebastien, Türkiye’de 8 milyon kişinin bir cüzdana sahip olduğunu ve kripto varlık ve tokenlarla işlem yaptığını ifade ederek, bunun kullanıcıların teknolojinin faydalarını önemli ölçüde anlaması anlamına geldiğini söyledi.

Sebastien, Türk dizileri bölümüne de değinerek, “Dizilere, filmlere ve oyunculara baktığımızda çok gelişmiş olduklarını görüyoruz. Pakistan, Hindistan gibi yerlere de ihraç ediyorlar. Bunları bir araya getirdiğimizde Türkiye çok iyi bir pazar oluyor.” sözlerini kullandı.

keleshaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu