Haber

Libya Başkanlık Konseyi ulusal rolünü sürdürüyor

Libya Başkanlık Konseyi Lideri Muhammed el-Menfi, “Başkanlık Konseyi, Libya halkının iradesini ve özlemlerini gerçekleştirmek için ulusal rolünü oynamaya devam ediyor” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre Negatif, Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi ve Libya’daki BM Güçlendirme Misyonu (UNSMIL) Lideri Abdoulaye Bathily??????? Başkent Trablus’ta bir araya geldi.

Görüşmede Menfi, “Başkanlık Konseyi, Libya halkının irade ve taleplerinin hayata geçirilmesi için tüm uluslararası ve bölgesel platformlarda ulusal rolünü oynamaya devam ediyor.” ifadesini kullandı.

Açıklamada, UNSMIL Başkanı Bathily’nin Menfi’ye parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılması konusunda anlaşmaya varılması için Libyalı partilerle yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi verdiği belirtildi.

Libya’daki Temsilciler Meclisi, 25 Temmuz’da Bingazi’deki oturumunda, ülkede seçimlerin yapılması ve seçim sürecinin denetlenmesi için “yol haritasını” onayladı.

Yol haritasında, seçim sürecinde görev yapacak hükümette cumhurbaşkanlığına aday olma şartlarını ve prosedürünü belirleyen kararlar yer aldı.

haber-yunak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu