Haber

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Milli Güvenlik Bakanı’nın Mescid-i Aksa’ya düzenlediği provokatif baskını kınadı.

Dışişleri Bakanlığı, “İsrail Milli Güvenlik Bakanı’nın Mescid-i Aksa’ya radikal yerleşimcilerle ve İsrail güvenlik güçlerinin koruması altında düzenlediği provokatif baskını şiddetle kınıyoruz. Mescid-i Aksa’nın kutsallığını ihlal eden bu provokasyonları şiddetle kınıyoruz. Camiye ve uluslararası hukuka dayalı tarihi statüsüne izin verilmiyor ve gerginliğin tırmanmaması için İsrail makamlarını gerekli önlemleri ciddiye almaya davet ediyoruz.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’in İsrailli radikal yerleşimcilerle dün Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına tepki gösterdi. Bakanlıktan bugün yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İsrail Milli Güvenlik Bakanı’nın radikal yerleşimcilerin ve İsrail güvenlik güçlerinin savunması altında Mescid-i Aksa’ya düzenlediği provokatif baskını şiddetle kınıyoruz. Mescid-i Aksa’nın kutsallığını ve uluslararası hukuka dayalı tarihsel statüsünü ihlal eden bu provokasyonları.” hukuka izin verilmez, gerilim tırmandırılmaz.İsrail makamlarını gerekli önlemleri ciddiye almaya davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu