İş

Dijital Dönüşüm ve Yetkinlik Geliştirme Merkezi faaliyetlerine Sultanbeyli’de devam ediyor

Esnafın işlerini dijitale taşımak amacıyla Sultanbeyli’de faaliyetlerine başlayan ‘Dijital Dönüşüm ve Yetkinlik Geliştirme Merkezi’ faaliyetlerine hızla devam ediyor. Bu kapsamda dönüşüm merkezinde “Dijitalleşme ve Geleceğin İş Modelleri: Fırsatları Keşfedin” konulu bir panel düzenlendi.

Sultanbeyli Belediyesi, işini internete taşımak isteyen esnaflar için çalışmalarına hız verdi. İlçede 6 bin esnaf ziyaret edilerek dijital dönüşüm ve e-ticaret hakkında bilgi verildi. Dijital Dönüşüm ve Yetkinlik Geliştirme Merkezi bu konuda yaptığı çalışmalarla esnafa eğitim ve danışmanlık sağlıyor. Öte yandan alanında uzman kişiler, eğitim alan kursiyerlerle bir araya getiriliyor. Bu kapsamda “Dijitalleşme ve Geleceğin İş Modelleri: Fırsatları Keşfedin” konulu panel düzenlendi. Panelin konuşmacıları Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Dijital Girişimcilik Derneği Lideri Doç. Dr. Faik Tanrıkulu, Tarım Teknolojileri Genel Müdürü Oğuz Kaya, LC Waikiki Dijital İşler Yönetim Müdürü Orhan Tanrıkulu ve MKK Proje Yönetim Ofisi Müdürü Salih Eroğlu.

“Esnafımız için lanse ettik”

Dijital Dönüşüm ve Yetkinlik Geliştirme Merkezi hakkında bilgi veren Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Esnafımızın işlerini online yürütebilmeleri için merkezimizi hayata geçirdik. Bunu büyük ölçüde düzenlediğimiz eğitimler ve verdiğimiz danışmanlık hizmetleri ile sağlıyoruz. Esnaflarımız buraya gelerek uzman ekibimizden bilgi alarak iş hacimlerini büyütüyorlar. Eğitimlere katılan ve merkezimizden faydalanan kursiyer, esnaf ve girişimcilerimize teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından kursiyerler için aldıkları eğitim içeriklerini kapsayan bir yarış düzenlendi. Yarışmanın ardından Belediye Başkanı Hüseyin Keskin kursiyerlere sertifikalarını takdim ederken, hediyelerini de konuşmacılara takdim etti. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu