Haber

CHP’li Aydın Düzgün, görevden alınma talebini İl Başkanı Kaftancıoğlu’na bağladı.

CHP’de genel seçimlerdeki ağır yenilginin yansımaları sürüyor. Bu konuda Beykoz Kaymakamlığı için bir deprem meydana geldi. CHP İl Başkan Yardımcıları Demirbaş ve Karataş, Beykoz İlçe Başkanı Aydındüz’ü başarısız bulup görevden alınmasını talep etti. Yeterli çoğunluk sağlanamayınca talep reddedildi. Aydın Düzgün, bu girişimi İl Başkanı Kaftancıoğlu’na bağladı ve siyasi ahlaksızlık olarak değerlendirdi.

İşte CHP İlçe Başkanlığı’ndan bu sayıda yapılan açıklama;

Beykoz Kamu Bilgilendirme;

CHP İstanbul İl İdare Meclisi, bugün takvim dışında toplanarak;
CHP, Beykoz Kaymakamı ve Beykoz İlçe Başkanı Aydındüz’ü görevden almaya çalıştı,

Ancak ihtiyatlı il başkan yardımcılarının tutumu sonucunda yeterli çoğunluğu elde edemedi ve karar muğlak kaldı.

Kongre salonlarında iradeden korkanlar kirli oyunlara başvurmaktan çekinmediler.

Bu siyasi ahlaksızlığın başrol oyuncuları;

1- İl Başkan Yardımcısı. Gülten armatürler
2- İl Başkan Yardımcısı. Nevzat Karataş.

Benimle kongrede buluşmaya cesaret edemeyen bu zavallılar, benim siyasi duruşumun belli olması ve İstanbul’u uzun süre yönetme iradesini yitirmiş olan vilayet reisinin de kendi çıkarına olduğunu gösteriyor. Bir sonraki kurultaylarda sona erecek olan siyasi gücü önümüzdeki ay ilçe başkanlarının yaptırdığı kamuoyu yoklamasında 1. sırada yer alan “Beykoz İlçe Başkanı” oldu. ‘Aydın Düzgün’ü bile görevden alacağım’ diyerek, ‘Aydın Düzgün’ü bile görevden alacağım’ dedi.

Maalesef “CHP İstanbul halka baskı yapmayı seçmiştir.”

Gülten Demirbaş ve destekçisi Nevzat Karataş’ın (bu il başkan yardımcıları hakkında ayrı bir açıklama yapacağım) hakkımızda yazdıkları dilekçede, milletvekillerinin bu siyasi ahlaksızlığı nedeniyle beni ve ilçe yönetim kurulumu görevden uzaklaştırmak için oy kullandılar.

Oylama sonucunda aşağıda paylaştığım tüzüğün emrettiği “nitelikli çoğunluk” sağlanamadığı için demokrasiye darbe başarısız oldu.
İlçe kongresine bir ay kala yapılan bu anti-demokratik girişimde demokrasiden yana tavır alan gerçek demokratlara teşekkür ediyorum.
Seçime göre giderler.

kamuoyunun bilgisine,
Aydın Düzgün

 

haberkizilcahamam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu