Haber

Boğaziçi’nin ‘kimyası’ bozuldu: Psikolojinin başına kimyager atandı

Rektörlüğe kayyum atanmasının ardından suların durulmadığı Boğaziçi Üniversitesi’nde tartışmalı bir atama daha yapıldı. Ali İzzet Tekcan’ı herhangi bir ilişki göstermeden görevden alan İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı ve İstanbul Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Boz, kendisini psikoloji bölümünün başına atadı. departman.

Türk Psikologlar Derneği (TPD), durumu sosyal medya hesabından paylaşarak, “Ruh sağlığı da dahil olmak üzere birçok farklı alanda çalışan mezunlar yetiştiren psikoloji bölümlerinin yönetiminin, eğitim almamış kişilere bırakılması kabul edilemez” dedi. ve psikoloji alanındaki ekipmanlar.”

TDP’nin açıklaması şöyle:

“Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ali İzzet Tekcan’ı bölüm başkanlığı görevinden alan Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı (ve İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği öğretim üyesi)” Prof. Dr. İsmail Boz’un kendisi ile herhangi bir ilişkisinin bulunmadığını ifade eden Prof. Dr. İsmail Boz’un kendisini Psikoloji Bölüm Başkanlığı’na atadığını öğrendik. Elli yıllık bir geçmişe sahip olan Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün lisans ve lisansüstü eğitim kalitesi ve liyakat ilkeleri açısından kabul edilebilir olmadığını vurgulamak isteriz.

Ruh sağlığı başta olmak üzere pek çok farklı alanda çalışan mezunlar yetiştiren psikoloji bölümlerinin yönetiminin, psikoloji alanında herhangi bir eğitim ve donanıma sahip olmayan kişilere bırakılması kabul edilemez.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanlığı görevinin, evrensel liyakat ilkelerine uygun ve Üniversitelerdeki Akademik Teşkilat Yönetmeliği uyarınca bu görevi yerine getirebilecek yeterliliğe sahip Psikoloji Bölümü öğretim üyesine devredilmesini talep ediyoruz.” (HABER) MERKEZ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu